sobota, 20 maja 2017

Warszawskie Targi Książki

Warszawskie Targi Książki


Warszawskie Targi Książki organizowane są już od 2010 roku. Powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców oraz warszawskiej spółki targowej EXPO. Co roku targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a odwiedzających z roku na rok przybywa. Organizowane są co roku w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki. Od 2013 roku Warszawskie Targi Książki zadebiutowały na Stadionie Narodowym, która jest znacznie lepszym miejscem pod względem organizacyjnym, biorąc pod uwagę ich rosnącą popularność. 

Warszawskie Tagi Książki trwają cztery dni, podczas których prezentowane są nowości wydawnicze, jak również bestsellery, można wziąć udział w dyskusjach, debatach, konkursach, czy innych atrakcjach literacko-artystycznych. Warszawskie Targi Książki to niesamowita okazja, aby nietylko wypełnić domowe regały ciekawymi ksiażkami, czy grami planszowymi, ale to także możliwość spotkania z wieloma znanymi autorami książek w jednym miejscu i czasie. 


Ewa Chodakowska wyd. Edipresse

Targi Książki jako spółka obejmuje wydawnictwa: BELLONA, BOSZ, Agencja Edytorska EZOP, Jeden Świat, Firma Księgarska Olesiejuk, Poligraf, Oficyna Wydawnicza RYTM, Wydawnictwo Salezjańskie, Sonia Draga, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, ZYSK i S-ka oraz Murator EXPO. Stałą atrakcją targów ściągającą tłumy czytelników są ciekawi goście w postaci autorów książek poszczególnych wydawnictw. W tym roku wydawnictwo Edipresse gościło Ewę Chodakowską, która chętnie udzielała odpowiedzi na pytania przybyłych fanów i dziennikarzy. Ogromnym zainteresowanie wbudzało spotkanie z Elżbietą Cherezińska, autorką powieści historycznych prezentowaną przez Zysk S-ka. Pisarka z uśmiechem podpisywała cieszczące się szczególną popularnością jej ostatnie dzieła jak "Królowa" oraz "Harda". Gwiazdą targów była także Joanna Krupa promująca poradnik "Psie sprawki", na którą czekała rzesza fotografów długo przed jej przybyciem. 

Elżbieta Cherezińska wydawnictwo Zysk S-ka

Warszawskie Targi Książki stanowiły doskonałą okazję na spotakanie i możliwość rozmowy z Wojciechem Cejrowskim, który był gościem targów przez całą sobotę. Pan Wojciech odziany był w swój rozpoznawalny strój, tj. kwiecistą koszulę w zdecydowanych kolorach. Jak przystało na prowadzącego program podróżnicy "Boso przez świat" obuwie było zbędnym dodatkiem garderoby. Na stanowisku wydawnictwoa BERNARDNUM reprezentujacego Wojciecha Cejrowskiego, można było zakupić nie tylko dzieła autora "Gringo wśród dzikich plemion", ale również wiele innych pozycji o tematyce podróżniczej. Biblioteka Poznaj Świat udostępniła w sprzedaży książki autorów również takich jak Tony Halik, czy Stefan Czerniecki. 


Wojciech Cejrowski Wydawnictwo BERNARDINUM

Pośród książek popularno-naukowych, powieści, biografii i innych można było odnaleźć te poświęcone tematyce kulinarnej. Nie zabrakło książek będących odpowiedzią na dzisiejsze zapotrzebowanie społeczno-kulinarne. Wydawnictwo Pascal promowało niecodzienną książkę kucharską autorstwa Małgorzaty Kalemby-Drożdż "Pyszne Chwasty", która premierę miała co prawda w 2014 roku, ale zainteresowanie nią jest wciąż żywe. Eksponowane były również pozycje takie jak "Wyprawy po przyprawy", której autorami są Stevie Parle oraz Emma Grazette, "Dieta Paleo" napisanej przez Pete'a Evansa, odkrywającego pilnie strzeżone tajemnice figury gwiazd Hollywood, czy "Leczenie dietą. Wygraj z Candidą!" autorstwa Marka Zaremby. Przeciwstawnie wydawnictwo Pascal oferowało również pozycje przeznaczone dla tych co dla smaku są w stanie zaryzykować szczupłą sylwetkę jak "Lody. Domowa manufaktura" Davida Lebovitz, czy rodzimego autora Jurka Sobieniaka książkę pt. "Street food. Głód ulicy".

Na stanowisku sieci popularnych supermarketów nie tylko hostessy, ale również kucharze, a wśród nich współtwórca przepisów zawartych w książce "Z miłości do smaku" - David Gaboriaud zachęcali do jej zakupu dostępnej wyłącznie w sklepach Carrefour. Sieć Carrefour po raz trzeci gościła na Warszawskich Targach Książki. 

Z miłości do smaku - Carrefour

Warszawskie Targi Książki organizowane na PGE Stadion Narodowy to wydarzenie na które warto czekać cały rok. Mimo tłumów i ograniczonej ilości powietrza można zapełnić swoje regały nowymi ciekawymi pozycjami. Zarówno wewnątrz stadionu, jak na zewnątrz organizaujący wydarzenie, wystawcy i sprzedający chętnie rozmawiali, wyjaśniali i pomagali w odnalezienie odpowiednich książek. Jest to miejsce dla każdego, kto lubi odkrywać, podróżować, gotować i wiele więcej, ale przede wszystkim czytać.


Więcej informacji o Warszawskich Targach Książki znadziesz tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz