piątek, 11 lipca 2014

Watermelon Agua Fresca

Watermelon Agua Fresca

- chłodny mus z arbuzaAguas frescas oznacza po hiszpańsku -świeże wody. Nazwa dotyczy różnego rodzaju napojów chłodzących, często serwowanych w krajach Ameryki Środkowej.  Napój składa się najczęściej z rozmaitych owoców - najczęściej melona, papai, arbuza, mango, gujawy, cytryny, limonek, pomarańczy, ananasa, tamaryndowca, truskawek, czy też ogórka. Dodaje się także wodę, cukier, a także niekiedy zboża. Składniki są miksowane ze sobą, a całość jest schładzana. Agua fresca jest najbardziej popularna w Meksyku, ale bywa także podawana w zakochanych w owocach Karaibach - tam popularne są napoje na bazie tamaryndowca, czyli agua de tamarindo, hibiskusa - agua de jamaica, czy też z dodatkiem ryżu, które możemy zamówić pod nazwą agua de horchata. Agua fresca są powszechnie sprzedawane na ulicach i przechowywane w plastikowych torbach. Dzisiaj popijamy agua fresca w wersji luksusowej, w szklance, na bazie arbuza. Warto wspomnieć, że Meksyk jest jednym z największych producentów arbuzów w Ameryce Środkowej. W dni upalne, kiedy nie chce się zupełnie jeść warto przygotować ten niezwykle orzeźwiający napój. Przygotowanie go trwa zaledwie chwilę, a rozkoszny smak w ustach pozostaje na długo.Składniki dla 3-4 osób:
 • 1/4 pokrojonego na części arbuza (1 kg)
 • 3 łyżki cukru pudru
 • 1 łyżka soku cytrynowego
 • 3-4 plasterki cytryny
 • 3-4 liście mięty

Przygotowanie:
 1. Pokrój miąższ arbuza na kawałki. Przy pomocy widelca usuń wszystkie pestki.
 2. Kawałki arbuza zmiksuj z cukrem i przecedź do dzbanka. Wlej sok z cytryny i wymieszaj. Wlej do szklanek z kostkami lodu lub wsadź do lodówki na przynajmniej 2 godziny, aby się dobrze schłodziło. 
 3. Podawaj w wysokich szklankach. Przybierz plasterkami cytryny i liśćmi mięty. 

Uwagi:
 • Agua Fresca to napój bezalkoholowy, jednakże aby wzmocnić go możesz dodać na przykład odrobinę wiśniówki.Przepis zaczerpnięty - zmodyfikowany z Chińszczyzna i inne potrawy egzotyczne, Moya Maynard, 1991 INTERUM

Letnie Orzeźwienie 2014

Smacznego!

1 komentarz:

 1. Surprise your loved ones and pals with unique presents and chocolate supplies from our full-service retailer
  in Center Village, New York.

  Here is my web site :: legal party Pills

  OdpowiedzUsuń